Kalkulator ofert

Blog dla firm

Eksperckie materiały, dane i inspiracje biznesowe.
Bądź na bieżąco w swojej branży z OLX!
26 stycznia 2023

Oferta na zimowy wypoczynek. Jakie atrakcje przygotować dla gości?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jakie atrakcje dla gości noclegowych warto uwzględnić w swojej ofercie;

 • jakie są najbardziej popularne zimowe atrakcje dla dzieci;

 • dlaczego ważne jest, by hotele i domki na ferie zimowe posiadały ofertę zorganizowanego wypoczynku dla całych rodzin;

 • jak przedstawić w ogłoszeniu zimowe atrakcje w obiekcie noclegowym.

Nie tylko szusowanie, czyli zimowe atrakcje dla gości noclegowych

Stoki narciarskie są czynne w określonych godzinach, co oznacza, że goście hotelowi mogą szukać dodatkowych sposobów na zagospodarowanie dnia. W przypadku większych i atrakcyjnych pod względem turystycznym miast możliwości wykorzystania wolnego czasu jest zwykle sporo. Mniejsze miejscowości oferują z kolei zdecydowanie krótszą listę atrakcji, ale wiele osób decyduje się spędzić w nich urlop ze względu na bliskość natury, piękne widoki i wszechobecny spokój. Bez względu na to, w jakim miejscu prowadzisz pensjonat, noclegi zimowe nie powinny być jedynym elementem Twojej oferty. Im więcej możliwości zaoferujesz potencjalnym klientom, tym większa szansa, że zdecydują się oni zarezerwować pokój właśnie u Ciebie.

Jakie atrakcje noclegowe na zimę warto przygotować dla gości?

 • sala z grami, np. bilardem, lotkami, tenisem stołowym, piłkarzykami,

 • biblioteczka, w której znajdą się nie tylko książki, ale i ciekawe czasopisma,

 • lokalne warsztaty rękodzielnicze lub kuchenne,

 • zniżki do muzeum, restauracji lub galerii sztuki dla gości hotelowych (warto w tym celu nawiązać współpracę z innymi firmami),

 • zorganizowane ognisko dla gości połączone np. ze wspólnym biesiadowaniem przy gitarze.

Domki i apartamenty w górach – atrakcje zimowe dla dzieci

Kolejną grupą osób chętnie korzystającą z możliwości zimowego wypoczynku są rodziny z dziećmi. Warto zatem zadbać o odpowiednie atrakcje hotelowe na ferie zimowe, które będą uwzględniały potrzeby i oczekiwania najmłodszych. Zwykle będą miały one charakter gier i zabaw, ale nie tylko – ciekawym pomysłem jest przykładowo zorganizowanie praktycznych warsztatów, które połączą wypoczynek z rozwojem dzieci. Ogromną popularnością wśród rodzin cieszą się także miejsca noclegowe z ofertą jacuzzi – informację o posiadaniu takiej atrakcji warto uwzględnić już w tytule ogłoszenia.

Hotelowe atrakcje dla dzieci zimą – przykłady:

 • sala zabaw wyposażona w popularne zabawki dostosowane do różnego wieku dzieci (np. klocki, samochodziki, lalki),

 • sala do zajęć ruchowych wyposażona m.in. w trampolinę, mini ściankę wspinaczkową lub suchy basen z piłeczkami,

 • gry planszowe, które są idealnym pomysłem na zimowy wieczór dla całej rodziny,

 • kuligi lub zorganizowane zabawy na śniegu,

 • dodatkowe atrakcje kulinarne, np. gofry, wata cukrowa, popcorn.

Atrakcje na ferie zimowe w zorganizowanej formie

W miarę możliwości warto zastanowić się także nad opracowaniem zorganizowanego harmonogramu zajęć i zabaw na ferie zimowe. Właściciele obiektów noclegowych mogą w tym celu nawiązać współpracę z animatorami, instruktorami sportu oraz firmami turystycznymi. Taka forma wypoczynku to korzyść nie tylko dla najmłodszych, ale i rodziców, którzy zyskują wolny czas na własne plany, pasje i hobby. Atrakcje hotelowe na ferie zimowe mogą obejmować m.in. naukę jazdy na nartach, warsztaty artystyczne (np. plastyczne, muzyczne lub taneczne), a także gry i zabawy na śniegu. Aby oferta była atrakcyjna dla dzieci, zaplanowane aktywności powinny być zróżnicowane i dostosowane do wieku uczestników.

Jak opisać atrakcje zimowe w ogłoszeniu na OLX?

Wybór odpowiedniego miejsca noclegowego może przesądzić o tym, czy urlop lub ferie będą udane. Dlatego też potencjalni klienci dokładnie zapoznają się z ogłoszeniami, zwracając uwagę nie tylko na cenę i zdjęcia, ale i opis. Lakoniczne informacje o obiekcie i ofercie z pewnością nie zwiększą szansy na kontakt i rezerwację. Warto zatem szczegółowo zaprezentować warunki panujące w obiekcie, wyposażenie i rodzaje pokoi, okoliczne zabytki oraz dodatkowe możliwości spędzenia wolnego czasu. Zamiast jednego bloku tekstu, informacje te zaprezentuj w formie czytelnej listy, wymieniając poszczególne elementy od myślników – dzięki temu potencjalny klient szybciej je odnajdzie.

Dobrym pomysłem na wyróżnienie swojego ogłoszenia na tle konkurencji jest uwzględnienie najważniejszych atrakcji dla gości już w tytule oferty. W tym celu możesz skorzystać z listy popularnych wyszukiwań OLX w kategorii Noclegi – to świetna podpowiedź, jakie frazy warto uwzględnić w nagłówku. Przykładowo: w grudniu 2022 roku użytkownicy szukali noclegów, wpisując w wyszukiwarkę zapytania związane z miastami (noclegi Zakopane), wydarzeniami (domek na sylwestra) oraz dodatkowymi atrakcjami oferowanymi przez obiekty noclegowe (domek z jacuzzi). Kilka propozycji nagłówków przykuwających uwagę dzięki podkreśleniu atrakcji znajdziesz w poniższej tabeli. Dla kontrastu zestawiliśmy je z hasłowymi, zbyt ogólnikowymi tytułami. Dobrym pomysłem na wyróżnienie swojego ogłoszenia na tle konkurencji jest uwzględnienie najważniejszych atrakcji dla gości już w tytule oferty.Przykłady dobrych i złych tytułów ogłoszeń noclegowych

DOBRZE:

 • Domki na ferie zimowe w górach – możliwość nauki jazdy na nartach dla dzieci!
 • Noclegi na ferie zimowe – atrakcje dla dzieci, agroturystyka
 • Apartamenty na ferie zimowe w Wiśle – sala gier dla całych rodzin
 • Szklarska Poręba – wolne pokoje blisko stoku – zimowe ogniska dla gości!

  ŹLE:
 • Nocleg
 • Pokoje
 • Noclegi na ferie zimowe
 • Oferuję pokój

Podsumowując, zimowe atrakcje hotelowe mogą być powodem, dla którego goście zdecydują się skorzystać z Twojej oferty noclegowej – nawet jeśli głównym celem wyjazdu są narty lub snowboard. Warto więc postarać się, by domek letniskowy lub apartament nie był jedynie miejscem do spania, ale też szansą na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Jeśli chcesz zwiększyć zainteresowanie potencjalnych klientów swoim ogłoszeniem, poinformuj ich o możliwościach i atrakcjach oferowanych przez Twój obiekt – nie tylko w treści, ale i tytule oferty.

Sprawdź nasze inne artykuły