Kalkulator ofert

FAQ

Poznaj odpowiedzi na naczęściej zadawane pytania przez firmy na OLX.

Jak możemy Ci pomóc?

Możliwości dla firm

To bardzo proste! Wystarczy zarejestrować się w serwisie OLX, wskazać, że działasz jako przedsiębiorca i wybrać pakiet ogłoszeń. Przy jego zakupie zyskujesz dostęp do rozwiązań dla firm: Twojej strony w domenie olx.pl, możliwości dodania logo i ustawienia personalizowanej grafiki na stronie ogłoszenia oraz wiele innych - dostosowanych do potrzeb konkretnych branż. Niezależnie, czy dopiero zaczynasz prowadzić działalność w internecie, czy jesteś doświadczonym przedsiębiorcą w e-commerce - na OLX znajdziesz rozwiązania dla siebie.

Dodatkowe wsparcie wyłącznie dla klientów prowadzących firmę na OLX: szkolenia, materiały eksperckie, możliwość udziału w akcjach promocyjnych, a także bieżącą pomoc doradcy. Zastanawiasz się, od czego zacząć? Skontaktuj się z nami przez formularz, bądź z konkretnym doradcą kategorii w Twoim województwie. A w kalkulatorze sprawdzisz aktualną ofertę.

W zależności od kategorii, oferujemy następujące rodzaje pakietów: Standard - obejmuje ogłoszenia na konkretne podkategorie, zyskujesz dostęp do podstawowych rozwiązań dla firm | Premium - obejmuje ogłoszenia na konkretne podkategorie, korzystasz ze wszystkich dostępnych narzędzi oraz dodatkowych bonusów | Megapakiet - pozwala dodawać ogłoszenia w całej kategorii, umożliwia korzystanie z narzędzi dostępnych w pakiecie Premium. Wielkości pakietów oraz ich dostępność zależna jest od danej kategorii.

Jeśli dodajesz więcej ogłoszeń, warto zastanowić się nad wyborem pakietu, nie tylko ze względu na cenę. Argumentem są dedykowane rozwiązania dla firm, które pomagają wspierać Twój profesjonalny wizerunek. Dodatkowo dzięki usłudze “zapłać na koniec miesiąca” z 14-dniowym odroczonym terminem płatności i jedną fakturą zbiorczą rozliczenie będzie jeszcze wygodniejsze. Skontaktuj się z nami, wspólnie zastanowimy się, jakie rozwiązania będą najkorzystniejsze dla Twojej branży.

Możesz zwiększyć widoczność swoich ogłoszeń i firmy na kilka sposobów. Po pierwsze, korzystając z rozwiązań dla firm, np. w pełni uzupełnionej strony w domenie olx.pl ze spersonalizowaną grafiką. Możesz także skorzystać z promowań czy formatów reklamowych - więcej informacji na ich temat znajdziesz w zakładce Wsparcie/Rozwiązania.

Opcja przesyłek dostępna jest dla wybranych podkategorii. Więcej informacji na temat Przesyłek OLX, listę przewoźników, a także kategorii objętych usługą znajdziesz na stronie przesylki.olx.pl

Obsługa konta

Możesz to zrobić w kilku prostych krokach. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat i zobaczyć w praktyce, jak wygląda to rozwiązanie wejdź w zakładkę Wsparcie/Rozwiązania i wybierz swoją kategorię.

Adresy stron przypisane są do kont, na których aktywne są pakiety. Jeżeli kończy Ci się pakiet pamiętaj, żeby go przedłużyć.

Ważność pakietu określa liczbę dni, podczas których można wykorzystać jednostki z pakietu. Natomiast ważność samego ogłoszenia, to zawsze 30 dni.

Do każdej płatności możesz samodzielnie wygenerować fakturę w wersji elektronicznej. Wystarczy uzupełnić dane firmy w panelu konta i wybrać płatności, do których chcesz uzyskać e-fakturę.

Jeśli dokonujesz wielu płatności w miesiącu, może skorzystać z faktury zbiorczej wystawionej na koniec danego miesiąca z odroczonym terminem płatności o 14 dni. Uprości to nie tylko sam proces płatności w OLX, ale także księgowanie kosztów. Zamiast kilku faktur otrzymasz jedną. O szczegóły zapytaj swojego doradcę.

Jeśli chcesz skontaktować się ze swoim doradcą biznesowym, sprawdź kontakt do niego na podstronie kategorii w zakładce Oferta. Możesz też skorzystać z formularza w zakładce Kontakt. Jeśli sprawa dotyczy obsługi konta, zapraszamy do naszego centrum pomocy.

Import ogłoszeń za pośrednictwem web Api jest dostępny w wybranych kategoriach. Skontaktuj się z naszym doradcą w celu uzyskania szczegółowych informacji. Więcej możesz przeczytać na stronie developer.olx.pl

Ważność pakietu określa liczbę dni, podczas których można wykorzystać jednostki z pakietu. Natomiast ważność samego ogłoszenia, to zawsze 30 dni.