Kalkulator ofert

Blog dla firm

Eksperckie materiały, dane i inspiracje biznesowe.
Bądź na bieżąco w swojej branży z OLX!
27 marca 2023

Na zawsze czy na chwilę? Raport o wypożyczaniu

„Na zawsze czy na chwilę? Raport o wypożyczaniu” opracowany został na podstawie badania „Wypożyczalnie”, przeprowadzonego we współpracy z agencją badawczą Danae*. Podzielony został na cztery części, które opisują przyzwyczajenia, przekonania oraz motywacje Polaków związane z wypożyczaniem. Spojrzenie na to zjawisko z poziomu konsumenta, to niezwykle istotna kwestia dla osób prowadzących wypożyczalnie, ale też tych, które chciałyby rozwinąć taki biznes. Znajomość aktualnych trendów oraz wiedza na temat potrzeb klientów to klucz do sukcesu.

W pierwszej części raportu przyglądamy się temu, co Polakom kojarzy się z wypożyczaniem — co chcą wypożyczać, a czego nie. Kolejne trzy rozdziały stanowią analizę różnych perspektyw wypożyczania: ekonomiczną, społeczną oraz ekologiczną. Pozwalają one szerzej przyjrzeć się motywacjom Polaków, a to — może być kluczową informacją dla firm, które chcą udoskonalić i rozwijać swoje usługi. Całość raportu opatrzona jest komentarzami ekspertów: dr. Wojciecha Świdra, eksperta ds. finansów i ekonomii oraz dr Agaty Romaniuk, socjolożki, pisarki i reporterki.

Spraw, aby twój biznes był jeszcze lepszy! Zapoznaj się z raportem „Na zawsze czy na chwilę? Raport o wypożyczaniu”!

*Badanie Danae na zlecenie OLX zrealizowane zostało metodą CAWI na reprezentatywnej próbie 1010 Polaków w wieku 25-64 lat, powiększonej o 250 użytkowników serwisu OLX. Ankieta została przeprowadzona we wrześniu 2022 r.

Pobierz najnowszy raport

Pobierz plik
Na zawsze czy na chwilę? Raport o wypożyczaniu PDF, 16.71 MB

Sprawdź nasze inne artykuły