Kalkulator ofert

Blog dla firm

Eksperckie materiały, dane i inspiracje biznesowe.
Bądź na bieżąco w swojej branży z OLX!
24 kwietnia 2023

Jak remontują Polacy? Raport OLX i Fixly 2023

Planowanie i marzenie o efektach modernizacji domu czy mieszkania to jeszcze czas pozytywnych emocji, silnych wzruszeń i radości. Etap realizacji remontu kojarzy się już raczej z napięciem, stresem, wyrzeczeniami i obawą o rezultaty. To trudny okres, który ma tendencję do wydłużania się ze względu na nieplanowane wydatki lub przesunięcia w harmonogramie. Dlatego Polki i Polacy dążą do uzyskania informacji o dostawcy usług z jak największej liczby źródeł.

Polacy kupują mniej nieruchomości, ale na pewno sporo remontują. Najsilniejszą motywacją Polaków jest chęć modernizacji i unowocześnienia swoich wnętrz. To powód, dla którego 56% badanych postanowiło zmienić coś w swoich domach oraz mieszkaniach.

Jak wynika z raportu, Polacy najczęściej korzystają z usług hydraulika, elektryka, malarza. Za co trzeci remont w Polsce odpowiadała ekipa budowlana. Na kompleksowy remont całego mieszkania czy domu decyduje się co piąta osoba. Najczęściej remontowanymi pomieszczeniami były kuchnia i salon.

Przeciętna kwota, w której w 2022 roku Polki i Polacy planowali zmieścić się z remontem, wynosiła 25 tys. zł. Rzeczywiste koszty były jednak o 28% wyższe niż planowany budżet i wynosiły 32 tys. zł. ​

Pobierz najnowszy raport

Pobierz plik
Raport_Jak remontują Polacy? PDF, 15.55 MB

Sprawdź nasze inne artykuły