Kalkulator ofert

Blog dla firm

Eksperckie materiały, dane i inspiracje biznesowe.
Bądź na bieżąco w swojej branży z OLX!
27 września 2023

Sprawdzeni fachowcy na OLX – jak uporać się z każdą awarią

Rury udrożnić octem, kretem, a może sprężyną hydrauliczną? Co robić w przypadku nieszczelnego okna balkonowego? Drobne usterki i awarie to nieodłączny element życia każdego domownika. W większości przypadków potrzebny jest fachowiec. Jak zachęcić ofertą w serwisie OLX i promować drobne naprawy domowe?

Z tego poradnika dowiesz się:

  • dlaczego najlepiej oferować swoje usługi na OLX;
  • z jakimi usterkami i awariami borykają się domownicy;
  • jak wyceniać pracę;
  • jak wyróżnić swoją ofertę na OLX.

Zepsuta pralka i zatkany zlew

W mieszkaniach i domach psuje się sporo rzeczy. Awaria bębna w pralce, zatkana umywalka, nieszczelne drzwi balkonowe, zatkany kran czy brak prądu w gniazdku. Drobne naprawy w domu mogą uratować domowy budżet, ponieważ przez przeciekającą spłuczkę w toalecie traci się nawet wannę wody! Wiele osób porywa się na samodzielne naprawy domowe. W większości przypadków kończy się to pogłębieniem problemu i stratą czasu. Domownicy często narzekają na popękany sufit w łazience, co jest spowodowane wilgocią, niedomykające się szafki kuchenne lub piekarnik, który nie włącza się już prawidłowo. Mają także problem co zrobić, gdy okna są nieszczelne. Aby usunąć awarię, potrzebny jest zmysł techniczny, umiejętności i doświadczenie, którymi fachowcy chętnie dzielą się w Internecie.

Jakie usługi są potrzebne?

Serwis i naprawa RTV, AGD, usługi ogrodnicze, a nawet sprzątające. Ludzie poszukują pomocy w drobnych pracach, jakimi mogą być udrażnianie rur w zlewie, naprawa spłuczki w toalecie czy odświeżenie ścian w łazience. Zainteresowaniem cieszą się specjaliści, którzy zajmują się wymianą instalacji elektrycznej, montażem mebli kuchennych lub działają jako pogotowie hydrauliczne. Jeśli posiadasz doświadczenie i chcesz spełniać się jako solidna i kompetentna firma, skieruj ofertę do osób, które nie mają czasu ani możliwości na samodzielną naprawę uszkodzonych rzeczy. W skład podstawowych usług możesz ująć:

  • montaż mebli;
  • malowanie ścian i sufitów;
  • przepychanie zlewu;
  • naprawy i wymiany zamków;
  • odpowietrzanie kaloryferów;
  • naprawę i wymianę baterii w kranie;
  • naprawę kontaktów i wyłączników;
  • wiercenie i wieszanie szafek.

    Przyciągnij uwagę intrygującą treścią oferty i odpowiedz na problemy potencjalnych klientów. Zwróć się do żony, której mąż wykręca się od prac domowych, lub pomóż osobom, którym zapowietrzyły się grzejniki i narzekają na zimno. W Internecie często można natrafić na specjalistów, którzy mają szeroki zakres usług. Złota rączka to uniwersalny fachowiec „od wszystkiego”, jak i osoba o wąskiej specjalizacji – elektryk czy hydraulik. W cenie są przede wszystkim specjaliści wielozadaniowi, którzy powinni posiadać sporo narzędzi, chęci i umiejętności. Przedstaw się jako osoba precyzyjna i cierpliwa. Określ, czy wykonujesz pracę indywidualnie czy posiadasz ekipę pracowników. Daj do zrozumienia, że dysponujesz perfekcyjną wiedzą w konkretnej dziedzinie.

Stosuj chwytliwe tytuły ogłoszeń, muszą być krótkie i precyzyjne. Przykłady: „Elektryk – drobne naprawy”, „Złota rączka w Twojej okolicy”, „Naprawy w atrakcyjnej cenie”, „Drobne naprawy remontowe”, „Naprawa awarii z dojazdem do klienta, „Wykończenia wnętrz i remonty”.

Wielu fachowców dodaje zdjęcia, które prezentują efekty „przed” i „po” wykonaniu danej usługi. Możesz załączyć takie fotografie, a nawet pójść o krok dalej i z szerokim uśmiechem podczas malowania sufitu uśmiechnąć się do klienta. Wśród tak dużej konkurencji dobrze wyróżnić się tytułem ogłoszenia. Pamiętaj o punktualności i nie odwołuj umówionych spotkań w ostatniej chwili.

Wycena pracy

Roboty i drobne naprawy elektryczne, szczególnie ich ceny są kluczowe, aby osoby szukające fachowca, chciały skorzystać z takich usług. Wyceniając swoją ofertę, w kosztorysie warto uwzględnić:

  • Koszty materiałów potrzebne do wykonania zlecenia (np. płytki, farby, uszczelki, pędzle)
  • Rozpisać zaplanowane prace
  • Koszt pracy fachowca
  • Czas pracy potrzebny do wykonania zadania
  • Dodatkowe zadania poza usługą
  • Nie pomijaj w wycenie niezbędnych materiałów (np. kleju lub folii zabezpieczającej)

    Obserwuj rynek i zobacz, jakie ceny proponuje konkurencja. Naprawa może dotyczyć ściany, sufitu, podłogi na balkonie lub sprawdzenia, dlaczego dane urządzenie w domu przestało współpracować. Swoje umiejętności przedstaw bliskim. Wspomnij, na jakim serwisie ogłoszeniowym znajdą Twoją ofertę. Udowodnij, że każdą domową naprawę wykonasz w przyjaznej atmosferze i z należytą starannością. Jak najlepiej wycenić takie usługi? Możesz liczyć sobie prace naprawcze godzinowo lub za rozwiązanie danej awarii. Podziel swój zakres zadań na drobne naprawy elektryczne, stolarskie, hydrauliczne itp. Wyodrębnij cenę lub podaj zakres cenowy, np. od 50 zł do 200 zł. Jak wiadomo, wycena telefoniczna może być trudna, dlatego lepiej ocenić skalę problemu po pojawieniu się na miejscu. Chcesz zaokrąglić stawkę za godzinę? Podkreśl to w swoim ogłoszeniu kwotę i działaj.

Sprawdź nasze inne artykuły