Kalkulator ofert

Blog dla firm

Eksperckie materiały, dane i inspiracje biznesowe.
Bądź na bieżąco w swojej branży z OLX!
15 września 2023

Ranking narzędzi warsztatowych z oferty OLX

OLX to dobre miejsce dla każdego. Zarówno dla początkujących majsterkowiczów, którzy szukają swoich pierwszych narzędzi w korzystnej cenie, jak i dla wprawionych „złotych rączek” chcących wyposażyć domowe warsztaty w jak najlepsze narzędzia. To także przestrzeń dla profesjonalistów i właścicieli zakładów, w których na co dzień używane są profesjonalne narzędzia ręczne oraz maszyny. Jeśli jesteś sprzedawcą tego typu produktów i zastanawiasz się, gdzie i jak w efektywny sposób sprzedawać narzędzia budowlane – OLX jest do tego dobrym miejscem. Dostępna tam mnogość i różnorodność kategorii oraz duża liczba kupujących sprawia, że każdy sprzedawca może z powodzeniem stworzyć własny internetowy sklep z narzędziami budowlanymi.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak napisać dobre ogłoszenie i jak sprzedawać na OLX,
 • jak trendy i pory roku wpływają na popularność narzędzi,
 • jak wygląda ranking narzędzi warsztatowych popularnych na OLX.

Sprzedajesz narzędzia budowlane? OLX to właściwe miejsce dla Twojego biznesu

Prowadząc sprzedaż internetową i chcąc tworzyć atrakcyjne oferty, przede wszystkim zastanów się, kto jest Twoim klientem – początkujący hobbysta, zaawansowany majsterkowicz czy może właściciel profesjonalnego zakładu. Przedstawiciele tych grup będą zwracali uwagę na różne informacje zawarte w opisie oferty. Nowicjuszy zainteresuje wzmianka o łatwości obsługi narzędzia czy maszyny, a wprawione „złote rączki” docenią szczegółowo rozpisane dane techniczne sprzętu, takie jak moc czy rodzaj zasilania.

Jeśli oferowane przez Ciebie narzędzie wymaga obsługi specjalisty lub przeciwnie – może być używane przez każdego – pamiętaj, aby zawrzeć taką informację w opisie produktu. Zapewnij również swoich kupujących, że producent sprzedawanych przez Ciebie sprzętów to najlepsza marka narzędzi. Podkreśl renomę firmy, jej obecność na światowym rynku i/lub liczbę sprzedawanych corocznie produktów. Uwagę potencjalnych kupujących zwrócisz także za pomocą odpowiednich zdjęć. Postaraj się jak najdokładniej zaprezentować na nich urządzenie i jego funkcjonalności. Zapewnij odbiorcę oferty, że kupując u Ciebie, dostaje najlepsze narzędzia dostępne na rynku.

Bądź na bieżąco, aby wiedzieć, jakie są najlepsze narzędzia na dany sezon

Narzędzia i artykuły do majsterkowania cieszą się powodzeniem sprzedaży przez cały rok. Jednak w zależności od sezonu pojawiają się gwałtowne wzrosty zainteresowania określonymi przedmiotami. Ważne jest zatem zwracanie uwagi na aktualne trendy i promowanie na ich podstawie konkretnych produktów. W Internecie bez problemu znajdziesz ranking narzędzi warsztatowych, które są najczęściej poszukiwane w danym sezonie. Na przykład wiosną i latem, gdy na zewnątrz jest cieplej, Twoi potencjalni klienci częściej myślą o spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Może to oznaczać konieczność uporządkowania przydomowego patio lub budowę tarasu. Natomiast jesień to dobry czas na prace ogrodowe – wytyczenie grządek, budowę kompostownika czy szopki na narzędzia, do których przydatne będą wiertarki, wkrętarki i sprzęty do cięcia drewnianych desek. Zimą prace remontowe i naprawcze przeważnie przenoszą się do wnętrza domu. Tam niezbędne będą zestawy kluczy i śrubokrętów, poziomice, wyrzynarka i inne sprzęty potrzebne np. do przebudowy kuchni. Pamiętaj, że niektóre narzędzia używane są niezależnie do sezonu – m.in. drabiny, wiadra, pędzle i wałki do malowania ścian, które potrzebują odświeżenia koloru. Sprzedając narzędzia o danej porze roku, pomyśl o dopasowaniu swojej oferty i opisów do typu projektów, które Twoi potencjalni kupujący wykonują w tym okresie. Możesz też skorzystać z kategorii „popularne wyszukiwania” na OLX, która podpowie Ci, jakich ofert najczęściej poszukują użytkownicy.

Bestsellery na OLX – ranking narzędzi warsztatowych

W zależności od przeznaczenia narzędzi można podzielić je na profesjonalne, do użytku przemysłowego oraz takie, po które sięgną domowi majsterkowicze i tak zwane „złote rączki”. Dział „narzędzia budowlane” OLX umożliwia Ci zapoznanie się z najpopularniejszymi i najczęściej poszukiwanymi sprzętami, a rozróżnienie na dział ze specjalistycznymi maszynami zakładowymi i tymi o nieprofesjonalnym charakterze ułatwia klientom wybór pożądanego rodzaju narzędzi.

Narzędzia ręczne

W tym dziale klienci zainteresowani samodzielnymi naprawami i małymi projektami znajdą wszystko, co będzie im niezbędne w domowym warsztacie i to, co przyda się w czasie prac ogrodowych. Najlepsze narzędzia ręczne, pod kątem częstotliwości ich wyszukiwania, to:

 • myjki ciśnieniowe i myjki do szyb,
 • zestawy kluczy,
 • młotki i śrubokręty,
 • zestawy narzędzi.

Elektronarzędzia

Sprzęty dostępne w tym dziale są przydatne podczas niewielkich remontów czy drobnych prac domowych. Klienci zaglądają na stronę OLX, która zastępuje im tradycyjny sklep z elektronarzędziami, w przekonaniu, że znajdą tu szeroki wybór marek i najlepsze narzędzia budowlane dostępne na rynku. Do najczęściej poszukiwanych produktów z tego działu należą:

 • szlifierki,
 • wkrętarki,
 • wiertarki.

Maszyny warsztatowe

Ta kategoria produktów przeznaczona jest dla przedsiębiorców i właścicieli zakładów, którzy świadczą profesjonalne usługi. Do wykonywania codziennej pracy niezbędne są im najlepsze narzędzia, które będą niezawodne i wytrzymałe przy długim i intensywnym użytkowaniu. W tym dziale najczęściej poszukiwane są:

 • tokarki,
 • prasy hydrauliczne,
 • frezarki,
 • maszyny stolarskie.

Spawarki, piły i lutownice

Do innego z wielu działów dostępnych w kategorii „narzędzia” na OLX należą również sprzęty niezbędne w specjalistycznych zakładach:

 • spawarki profesjonalne,
 • profesjonalne piły spalinowe i tarczowe,
 • lutownice profesjonalne – w tym również profesjonalna lutownica do elektroniki

Jak ranking narzędzi warsztatowych może pomóc Ci w sprzedaży internetowej?

Powyższe zestawienie, dzięki któremu wiesz, jakie są najlepsze narzędzia dla danej grupy użytkowników, może wesprzeć Cię w rozwoju biznesu na OLX. Znając najczęściej poszukiwane przez kupujących sprzęty, masz szansę zacząć sprzedaż z ofertą przyciągającą wielu potencjalnych klientów. Musisz jednak pamiętać, że handel najpopularniejszymi towarami wiąże się z dużą konkurencją. Dlatego tak istotne jest wyróżnianie się na tle innych za pomocą dokładnych zdjęć, treściwych opisów i skierowania przekazu do konkretnego odbiorcy – profesjonalnego lub nie.

Wypożyczalnia OLX – najlepsze narzędzia w równie dobrej cenie

W tym dziale, jak sama nazwa wskazuje, można umieszczać produkty na wynajem. Zaliczają się do nich oczywiście również maszyny i narzędzia budowlane – OLX pozwala na umieszczanie dotyczących ich ofert w dziale „Wypożyczalnia/Urządzenia budowlane i narzędzia”. Jeśli oferowany przez Ciebie sprzęt służy do sporadycznych prac czy specjalistycznych napraw (co oznacza, że klienci rzadko decydują się na zakup takiego narzędzia), ułatwisz im skorzystanie z Twojej usługi poprzez możliwość czasowego wypożyczenia przedmiotu. Wypożyczający nie będą musieli zastanawiać się, gdzie kupić elektronarzędzia czy inne sprzęty w jak najniższej cenie, i chętniej skorzystają z Twojej oferty. Dzięki temu unikną niepotrzebnych, wysokich wydatków na narzędzie, które zostanie użyte jedynie kilka razy.

Teraz wiesz już:

 • w jaki sposób tworzyć oferty narzędziowe, aby skutkowały dobrymi wynikami sprzedażowymi,
 • jaki wpływ na popularność narzędzi mają trendy i pory roku,
 • jakie są najpopularniejsze i najlepsze elektronarzędzia, ręczne narzędzia budowlane oraz profesjonalne maszyny warsztatowe,
 • jakie kategorie narzędzi przydają się w pracy poszczególnym klientom.

Sprawdź nasze inne artykuły