Kalkulator ofert

Blog dla firm

Eksperckie materiały, dane i inspiracje biznesowe.
Bądź na bieżąco w swojej branży z OLX!
22 stycznia 2023

Pierwsze kroki na OLX

Mówi się, że najtrudniej jest zacząć… Nic z tych rzeczy! Na OLX to bardzo proste. Dobry początek to podstawa do prowadzenia biznesu w Internecie, zbudowania wszechstronnej oferty i zdobycia wielu klientów. Z nami nie jesteś sam. Pomożemy Ci w realizacji celów biznesowych na OLX. Zajrzyj do zakładki OFERTA, by znaleźć listę kategorii objętych wsparciem dla biznesu. A teraz… spójrz na nasze praktyczne rady i wykorzystaj je jak najlepiej!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak założyć konto firmowe na OLX,
 • jakie korzyści pomogą zwiększyć sprzedaż na OLX, popularność usług oraz ogłoszeń o pracę,
 • jak wygląda dodanie ogłoszenia na OLX.

Krok 1: Załóż konto na OLX. Sprzedaż, usługi lub poszukiwanie pracowników wkrótce przed Tobą!

Czas postawić pierwszy krok! Jak założyć konto firmowe na OLX? Nie musisz zakładać specjalnego konta dla firm. Wystarczy, że podczas zakładania zwykłego konta na OLX wskażesz, że działasz jako firma. Załóż konto za pomocą strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Wykonaj kilka prostych czynności, by przejść do rozwijania własnego biznesu. Żeby móc się zarejestrować, potrzebujesz adresu e-mail lub konta na Facebooku. Nie zapomnij też o stworzeniu dobrego hasła, które da Ci pewność, że Twoje konto jest bezpieczne. Powinno mieć ono minimum 8 znaków, co najmniej jedną dużą i jedną małą literę, cyfrę oraz znak specjalny. Potrzebujesz więcej wskazówek? Zajrzyj do naszej instrukcji.

Krok 2: Wykup Pakiet Ogłoszeń

Jesteś już użytkownikiem OLX? Świetnie! Teraz czas w pełni skorzystać z zalet, jakie niesie za sobą konto firmowe. Jak zyskać dostęp do zakładki „Pakiety”? Kup pakiet ogłoszeń, by cieszyć się wieloma przywilejami dla osób prowadzących biznes online. Brzmi jak coś skomplikowanego? Nic z tych rzeczy.  
Pakiet Ogłoszeń to liczba jednostek, które możesz wykorzystać, by zamieścić płatne ogłoszenia. Każda jednostka daje możliwość zamieszczenia jednej oferty. Dodawanie ogłoszeń w ramach pakietu jest znacznie tańsze niż zakup pojedynczego ogłoszenia. Zastanawiasz się, kiedy najlepiej kupić Pakiet Ogłoszeń?

 • gdy chcesz czerpać korzyści przeznaczone dla użytkowników biznesowych,
 • kiedy wykorzystasz limit darmowych ogłoszeń,
 • gdy zamierzasz dodawać więcej ofert.

  Po wykupieniu Pakietu Ogłoszeń zyskujesz dostęp do wielu korzyści, stworzonych z myślą o użytkownikach prowadzących biznes:
 • możliwość zbiorczego zarządzania ofertami, filtrowania, sortowania i automatycznego przedłużania ogłoszeń w zakładce „Twoje ogłoszenia”,
 • dodanie logo, baneru i opisu działalności,
 • wgląd w statystyki,
 • Twój własny adres w domenie olx.pl.
  Możesz wybrać spośród trzech korzystnych pakietów. W ofercie OLX znajdują się:
  Pakiet Standard,
  Pakiet Premium,
  Megapakiet.
  Jeśli chcesz dowiedzieć się, co wchodzi w skład Pakietów Ogłoszeń, jak je kupić i który z nich będzie najlepszy dla Ciebie, zajrzyj do tekstu „Pakiety Ogłoszeń – czym są i dlaczego warto z nich korzystać”. Szukaj inspiracji na naszym blogu i odkryj wskazówki, jak dodawać ogłoszenia o pracę, jak oferować usługi i jak sprzedawać za pośrednictwem OLX!

  Jesteś profesjonalnym sprzedawcą, ale nie chcesz kupować Pakietu Ogłoszeń i płacić na start za dodanie ogłoszenia? Dowiedz się więcej o opcji “Zapłać, jeśli sprzedasz”, w ramach której dopiero po potwierdzeniu każdej sprzedaży z Przesyłką OLX pobierzemy odpowiednią wartość procentową wynagrodzenia. Szczegóły w tym artykule.

Krok 3: Wybierz opcję płatności na OLX. Jak sprzedawać i kupować?

OLX zapewnia Ci wiele usług dla firm. Możesz rozliczać je na podstawie faktur VAT. Wystarczy, że uzupełnisz swoje dane, a portal wygeneruje fakturę automatycznie. Pamiętaj, że możesz pobrać ją tylko, gdy korzystasz z komputera. W aplikacji mobilnej jest to niemożliwe. Chcesz dowiedzieć się, jak wprowadzić dane i otrzymać dokument?

  1. Zaloguj się na swoje konto.
  1. Kliknij „Mój OLX” i przejdź do zakładki „Ustawienia”.
  1. Kliknij w „Dane do faktury”.
  1. Uzupełnij dane.
  1. Kliknij „Zmień”, by je zaakceptować.
  1. OLX wygeneruje fakturę automatycznie, gdy dokonasz opłaty.
  1. Kliknij w „Płatności” i przejdź do zakładki „E-faktury”.
  1. I gotowe! Teraz możesz pobrać dokument.

   Możesz również skorzystać z wygodnej opcji zapłaty za wszystkie usługi na koniec miesiąca z fakturą zbiorczą oraz odroczonym terminem płatności. Wybierz odpowiednią opcję na swoim koncie, a potem wyślij wniosek o limit miesięcznych wydatków. Jak to zrobić? Zajrzyj do naszej instrukcji. Wyobraź sobie, że chcesz cieszyć się korzyściami dla firm, ale nie planujesz wydać więcej niż 1000 zł na miesiąc. Limit pozwoli Ci skorzystać z usług, które nie przekraczają tej kwoty. Tutaj masz wszystko pod kontrolą!

Krok 4: Ustaw Twoją stronę w domenie OLX

Zastanawiasz się jak wygląda sprzedaż na OLX? A może chcesz dodać ogłoszenie o pracę lub zaoferować usługi? Zacznij od stworzenia najlepszej wizytówki Twojej firmy, czyli Twojej strony w domenie olx.pl. Dzięki niej możesz sprawnie zarządzać ogłoszeniami oraz budować wizerunek marki. Gdy klient wpisze w przeglądarkę adres Twojego sklepu, zobaczy:

 • informacje o firmie,
 • aktualne ogłoszenia,
 • dane kontaktowe,
 • logo i baner firmowy.

  Klienci biznesowi na OLX mogą mieć własny adres w domenie olx.pl (twojafirma.olx.pl), dodać logo i baner oraz wybrać ogłoszenia do sekcji „rekomendowane”. Jeśli posiadasz inną stronę dotyczącą Twojego biznesu, możesz też w prosty sposób zamieścić link do niej na profilu firmy w OLX. By uzyskać dostęp do wymienionych funkcji, wykup jeden z pakietów ogłoszeń. Pamiętaj, że nie wszystkie narzędzia są dostępne w każdym pakiecie. Upewnij się, co dokładnie zawiera dany pakiet w Twojej kategorii.

  Klienci często szukają interesujących ich usług, wybierając filtr dla danej kategorii. Nie zapomnij przypisać Twojej firmy do odpowiedniej dziedziny. Możesz wybrać spośród następujących kategorii głównych:
 • motoryzacja,
 • praca
 • dom i ogród,
 • elektronika,
 • moda,
 • rolnictwo,
 • zwierzęta,
 • dla dzieci,
 • sport i hobby,
 • muzyka i edukacja,
 • usługi i firmy,
 • wypożyczalnia,
 • zdrowie i uroda,
 • noclegi.

  Każdy znajdzie tu kategorię odpowiednią dla swojego biznesu. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda strona firmowa dla interesującej Cię kategorii? Zajrzyj tutaj, wybierz kategorię i obejrzyj krótki film. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak założyć stronę firmową krok po kroku, skorzystaj z naszej instrukcji.

Krok 5: Wstaw ofertę. Jak dodać ogłoszenie na OLX?

Jak sprzedać coś na OLX? Jak zaoferować pracę lub usługi? Zacznij od dodania pierwszego ogłoszenia. To kluczowa sprawa. Poprawnie skonstruowane, ciekawe i przyciągające uwagę oferty gwarantują powodzenie w biznesie. Znajdź coś, co Cię wyróżnia i opisz to w zwięzły, ale konkretny sposób. Spraw, by to Twoje ogłoszenie zostało wybrane spośród dziesiątek innych. Chwytliwa nazwa, zachęcający opis oraz estetyczne zdjęcia to najważniejsze elementy atrakcyjnej oferty.

Jak dodać ogłoszenie na OLX? To proste! Skorzystaj z naszej instrukcji i przeczytaj tekst „Ogłoszenia na OLX – jak poprawiać ich jakość”. Znajdziesz tam wiele inspiracji do tworzenia oferty, która przyciągnie klientów i pozwoli Ci rozwijać biznes.

Wskazówka
Prowadzisz sklep? Podczas dodawania oferty zaznacz typ ogłoszenia „Firma”. Klienci szukają profesjonalnej obsługi. Często mają też większe zaufanie do osób prowadzących biznes niż do prywatnych sprzedawców. Szukając interesujących ofert, filtrują więc ogłoszenia i wybierają ten parametr. Jeśli zaznaczysz, że ofertę opublikowała firma, masz większe szanse, że konsumenci trafią na Twoje ogłoszenie!

Krok 6: Uzupełnij wiedzę - jak sprzedawać na OLX?

Chcesz dowiedzieć się, jak sprzedawać na OLX? Szukasz pracownika? Wystawiasz ofertę turystyczną? A może potrzebujesz więcej informacji na temat prowadzenia biznesu w OLX? Zasady sprzedaży ciekawią Cię od dawna? Oto najbardziej przydatne źródła wiedzy:

doradca
strona dla biznesu
mailingi biznesowe
centrum pomocy

Zapytaj doradcę, wejdź na bloga, sprawdź e-mail lub skorzystaj z centrum pomocy, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Te źródła to encyklopedia wiedzy na temat OLX. Sprzedaż, oferowanie usług i rekrutacja nie będą miały przed Tobą tajemnic. Znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie pytania związane z prowadzeniem własnego biznesu. Jak to mówią – kto pyta, nie błądzi!

Biznes – czas start!
Wiesz już, jak zacząć przygodę z OLX? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką listę, na której możesz odhaczyć, co jest już za Tobą. Oto ona!
Do zrobienia:

 • założyć konto na OLX,
 • kupić Pakiet Ogłoszeń,
 • włączyć opcje płatności,
 • ustawić stronę firmową,
 • dodać ogłoszenie,
 • uzupełnić wiedzę.

  Co, gdy odhaczysz już wszystkie punkty z listy? Śledź naszego bloga o biznesie w OLX. Jak sprzedawać, oferować pracę lub usługi na OLX, jak dodać ogłoszenie, jak poprawić jakość ogłoszeń – te i inne zagadnienia poruszymy już wkrótce. Dzięki nim rozwiniesz swoją wiedzę. A teraz odważ się na pierwszy krok. Powodzenia!

Sprawdź nasze inne artykuły