Kalkulator ofert

Blog dla firm

Eksperckie materiały, dane i inspiracje biznesowe.
Bądź na bieżąco w swojej branży z OLX!
14 lutego 2023

Pakiety ogłoszeń w OLX – jak wybierać i kupować najlepiej dopasowane?


-----

W prowadzeniu biznesu jak w życiu – kluczową kwestią jest efektywne planowanie. Wiesz już, że warto prowadzić swój biznes na OLX, co jednak zrobić, by Twoje działania były skuteczne i opłacalne? Postaw na pakiety ogłoszeń, ale… zanim je kupisz, zacznij od odpowiedniej, dobrze przemyślanej strategii, która pozwoli Ci skrupulatnie zaplanować wszystkie kroki. Mamy dla Ciebie kilka porad, które będą wsparciem przy wyborze odpowiedniego pakietu ogłoszeń. Wspólnymi siłami pozwolimy wypłynąć Twojemu biznesowi na szerokie wody!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • czym są pakiety ogłoszeń OLX,
 • czym kierować się podczas wyboru pakietu,
 • jakie korzyści daje pakiet OLX,
 • jak kupować pakiet OLX.

Co to jest pakiet ogłoszeń na OLX?

Nasze pakiety to liczba jednostek (jedna jednostka = jedno ogłoszenie), które możesz wykorzystać do zamieszczania płatnych ogłoszeń w serwisie OLX. To ekonomiczna opcja, dzięki której możesz skutecznie obniżyć koszty.

W serwisie OLX masz do wyboru:

 • Pakiet Standard,
 • Pakiet Premium,
 • Megapakiet.

Wskazówka


Kup pakiet ogłoszeń OLX, jeżeli wiesz, że będziesz dodawać więcej ofert — dzięki temu koszt pojedynczego ogłoszenia będzie niższy od kosztu za jednorazowe dodanie ogłoszenia płatnego. 

Jakie korzyści daje pakiet ogłoszeń?

 • zbiorcze zarządzanie ofertami, filtrowanie, sortowanie, automatyczne przedłużenie ogłoszeń, 
 • możliwość dodania logo, baneru oraz opisu działalności, 
 • sprawdzanie statystyk ogłoszeń,
 • Twoją stronę z adresem w domenie olx.pl.

Jaki pakiet ogłoszeń OLX wybrać?

Najlepszy pakiet to taki, który jest idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Pamiętaj, że pakiety ogłoszeń OLX kupuje się przed publikowaniem ogłoszeń, dlatego zacznij od przeanalizowania swojej oferty, przyjrzyj się jej też pod kątem historycznym – w jakich kategoriach dotychczas znajdowały się Twoje ogłoszenia i ile ich było? Weź pod uwagę sezonowość danych branż – kiedy oferowane przez Ciebie produkty cieszą się największym zainteresowaniem klientów? W jakich miesiącach zaczyna się gorący sezon na Twoją ofertę? Istotną kwestią są również plany rozwoju firmy – jeżeli w najbliższym czasie planujesz zatrudnienie kolejnych osób do swojego zespołu, uwzględnij tę potrzebę w zakupach w serwisie OLX. Tego typu wnikliwa analiza pozwoli Ci określić, jaki pakiet ogłoszeń OLX będzie dla Ciebie odpowiedni.

-----

Kategoria na wagę złota

W serwisie OLX każda kategoria (a nawet podkategoria!) rządzi się swoimi prawami. Po przeanalizowaniu swoich potrzeb i planów spróbuj odnieść je do oferty OLX i do struktur poszczególnych kategorii – w tej kwestii bardzo pomocna będzie mapa kategorii. To narzędzie da Ci pełen ogląd na to, w jakich kategoriach możesz publikować swoje ogłoszenia i pozwoli w pełni wykorzystać potencjał Twojego biznesu.

Twoja firma wyróżnia się szeroką i zróżnicowaną ofertą? Jeżeli planujesz umieszczanie sporej liczby ogłoszeń w kilku kategoriach, to dobrą i ekonomiczną opcją jest Megapakiet, który pozwala na wystawianie ogłoszeń w wielu podkategoriach, bez konieczności zakupu osobnego pakietu dla każdej z nich.

Rozmiar ma znaczenie, czyli jaki pakiet ogłoszeń OLX wybrać

W serwisie OLX zależy nam na tym, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów, dlatego czekają na Ciebie różne rodzaje pakietów – różniące się od siebie liczbą dostępnych ogłoszeń. Liczba ogłoszeń zależna jest od kategorii – w najpopularniejszych kategoriach pakiety obejmują nawet 1000 ogłoszeń! Taka różnorodność pozwala Ci kupić pakiet skrojony na miarę i idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Po przeanalizowaniu swoich planów zastanów się nad konkretną liczbą ogłoszeń w poszczególnych kategoriach. To bardzo ważne – każdy pakiet ma swoją ważność, a niewykorzystane ogłoszenia przepadają.

To, co najlepsze dla Twojego biznesu

Mnogość pakietów i cen może zachęcać do długich godzin rozważań, dlatego dla ułatwienia stworzyliśmy specjalny, intuicyjny kalkulator, w którym szybko sprawdzisz cenę pakietu w poszczególnych kategoriach. Jak to zrobić? Przejdź do zakładki kalkulator. Po wybraniu odpowiedniej kategorii i planowanej liczby ogłoszeń narzędzie wygeneruje odpowiedni pakiet wraz z ceną.

 Jak kupować pakiet ogłoszeń OLX?

Jest kilka miejsc, w których możesz kupić pakiet:

 • z poziomu kalkulatora na naszej stronie,
 • w zakładce „Pakiety” na Twoim koncie OLX,
 • podczas dodawania ogłoszenia.

Wybierz najwygodniejszy dla siebie, a jeżeli potrzebujesz wsparcia w temacie doboru pakietu, to pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy doradcy. Kontakt do doradcy w swoim regionie znajdziesz na podstronie kategorii w zakładce "Oferta".

Pakiety ogłoszeń w serwisie OLX pozwolą rozwinąć się Twojemu biznesowi. Ty musisz tylko:

 • przyjrzeć się swoim planom na przyszłość i analizować swoją ofertę,
 • wybrać idealny pakiet ogłoszeń dla siebie,
 • umieszczać ogłoszenia zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz.

Znajdź pakiet idealny dla siebie i ciesz się efektownymi i ekonomicznymi działaniami.

Sprawdź nasze inne artykuły