Kalkulator ofert

Blog dla firm

Eksperckie materiały, dane i inspiracje biznesowe.
Bądź na bieżąco w swojej branży z OLX!
14 lutego 2023

Pakiety ogłoszeń – czym są i dlaczego warto z nich korzystać?

Wkraczasz na rynek i rozwijasz swój biznes? Chcesz szybko i bezproblemowo zamieścić ogłoszenia, dzięki którym dotrzesz do potencjalnych pracowników, kupujących lub osób chętnych do skorzystania z Twoich usług? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to znajdujesz się w dobrym miejscu, bo Pakiet Ogłoszeń OLX jest właśnie dla Ciebie. Dzięki niemu zyskasz dostęp do szeregu korzyści oraz sprawnie zamieścisz ogłoszenia na OLX. Brzmi ciekawie? Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, czym są Pakiety Ogłoszeń i jak je wykupić.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym są Pakiety Ogłoszeń OLX,
  • jakie korzyści zyskasz, gdy je wykupisz,
  • jakie są rodzaje Pakietów Ogłoszeń OLX i czym się od siebie różnią.

Co to jest pakiet ogłoszeń OLX?

Pakiet Ogłoszeń to liczba płatnych ogłoszeń, które możesz nabyć i zamieścić w OLX. Powstały one z myślą o użytkownikach często korzystających z serwisu i wystawiających więcej niż 1-2 ogłoszenia w branżowych kategoriach w okresie 30 dni na OLX. Pakiet Ogłoszeń pozwala na wystawienie większej liczby ogłoszeń w kategoriach, które objęte są limitami darmowych ogłoszeń. Przykładowo – w kategorii Nieruchomości/Kwatery pracownicze w okresie 30 dni możesz dodać jedno bezpłatne ogłoszenie. Kupując Pakiet Ogłoszeń, możesz dodać ich więcej. Dzięki Pakietowi Ogłoszeń OLX koszt pojedynczego ogłoszenia będzie niższy niż koszt, który naliczany jest za jednorazowe dodanie ogłoszenia w serwisie.

OLX Pakiet Ogłoszeń z korzyścią dla firm
Pakiet Ogłoszeń to dobre rozwiązanie dla firm. Sprawia, że oferta wygląda profesjonalnie, a branżowe ogłoszenia na OLX można zamieścić bez konieczności zakładania sklepu internetowego. Atutem jest także atrakcyjna cena ogłoszeń. Przy nazwach pakietów znajdują się numery. Oznaczają one liczbę ogłoszeń, jaka dostępna jest w ramach wykupionego pakietu, np. Pakiet Standard 5 oznacza, że w ramach wykupionego pakietu możesz dodać 5 ogłoszeń. Analogicznie jest z Pakietem Premium np. Pakiet Premium 20 to możliwość wystawienia 20 ogłoszeń w danej kategorii.

Jakie są rodzaje Pakietów Ogłoszeń?
W ofercie OLX dostępne są trzy rodzaje pakietów: Pakiet Standard, Pakiet Premium i Megapakiet. Pakiety różnią się od siebie ceną oraz funkcjonalnością. W zależności od rodzaju Twojego biznesu i wielkości firmy możesz dostosować pakiet do swoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, aby przed zakupem pakietu zapoznać się z jego funkcjonalnością i sprawdzić, czy jest on skrojony na miarę Twojej firmy! To niezwykle istotne, ponieważ każda kategoria ma indywidualną ofertę pakietów.

  • Pakiet Standard został stworzony z myślą o firmach, które rozpoczynają swoją działalność w sieci, stawiają na rynku pierwsze kroki, a ich sieć usług i produktów nie jest jeszcze rozbudowana.
  • Pakiet Premium jest stworzony dla małych, średnich oraz dużych firm, które mają już swoją pozycję na rynku i chcą wyróżnić swoje usługi oraz produkty na tle całej branży. Co ważne – Pakiet Premium pozwala na wyróżnienie ogłoszeń w jednej branży.
  • Megapakiet powstał z myślą o średnich i dużych firmach, które w swojej ofercie posiadają wiele produktów oraz usług z różnych kategorii. Megapakiet to ukłon w stronę działalności, które zajmują się np. sprzedażą rowerów mających wiele podkategorii: szosowe, elektryczne, dziecięce, trekkingowe czy miejskie. Do tego dorzućmy jeszcze akcesoria rowerowe i cały osprzęt – zbierze się już kilkanaście ogłoszeń! Megapakiet zachowuje funkcjonalności Pakietu Premium i działa w wybranych podkategoriach.

Korzyści płynące z Pakietów Ogłoszeń na OLX

Gdy kupujesz Pakiety Ogłoszeń na OLX, koszt ogłoszenia maleje wraz ze wzrostem liczby ogłoszeń w pakiecie. Dodatkowo wraz z zakupem Pakietu Ogłoszeń zyskujesz dostęp do strony w domenie olx.pl, która staje się Twoją wizytówką na OLX. Możesz wtedy samodzielnie ustawić jej adres, logo, opis i inne opcje. W Pakietach Premium i Megapakiecie strona będzie wzbogacona o firmowy baner. Pakiety dla firm niosą za sobą także inne korzyści: estetyczna i przejrzysta strona Twojej oferty może być dopełniona galerią zdjęć oraz linkami do innych ogłoszeń. Niektórym kategoriom przysługują też dodatkowe korzyści, np. darmowe odświeżenia. Sprawdź więc zakres usług w ramach określonego pakietu przed zakupem.

Wskazówka!
Pamiętaj, aby zadbać o wyraźne i dobrze wykadrowane zdjęcia, które przyciągną uwagę klientów i zwiększą szansę na sprzedaż Twoich produktów i usług oraz wpłyną na zainteresowanie ofertami pracy na OLX. Ogłoszenia z ciekawym tytułem i dokładnym opisem również wpłyną na decyzje potencjalnych klientów oraz pracowników. Świetnie napisany tekst i przyjemny dla oka wygląd ogłoszenia pozwoli na jeszcze większe wykorzystanie potencjału Pakietów Ogłoszeń OLX. Ponadto dasz się zapamiętać, a klienci będą częściej sięgać po Twoją ofertę w przyszłości.

Pakiety Ogłoszeń Premium i Megapakiet to również dostęp do profesjonalnych narzędzi dla Twojej firmy. Możesz np. zbiorczo zarządzać swoimi ogłoszeniami. Ponadto nad ofertami i stroną firmową będzie czuwać specjalista z danej kategorii. Jeśli tylko coś będzie Cię trapić, to już nasza w tym głowa, aby profesjonalny doradca rozwiązał Twój problem. Dodatkowo użytkownikom, którzy nabędą Pakiet Premium i Megapakiet przyznajemy bonusowe środki do wydania na promowanie ofert – punkty cashback idą w parze z OLX!

Sprawdźmy, kto skorzysta na Pakietach Ogłoszeń OLX – ogłoszenia w kategorii Noclegi

Wyobraź sobie, że prowadzisz wynajem domków w górach. Sezon trwa cały rok, a Ty chcesz dotrzeć do nowych klientów, którzy skorzystają z Twojego noclegu i gościnności. Przejdźmy zatem do kategorii Noclegi. Ile kosztuje dodanie ogłoszenia na OLX w tej kategorii? W ciągu 30 dni możesz dodać jedno bezpłatne ogłoszenie. Jeśli jednak Twoja oferta wynajmu obejmuje więcej niż jeden obiekt wypoczynkowy, to Pakiet Ogłoszeń OLX jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Pozwoli on na dodanie większej liczby ogłoszeń przy jednoczesnym zaoszczędzeniu pieniędzy. Pozostaje Ci wybrać Pakiet Ogłoszeń Standard lub Premium, bo właśnie te dwa są dostępne w kategorii Noclegi. Ceny pakietów mogą różnić się w zależności od sezonu. Zdecyduj się na najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Chcesz dodać ofertę na OLX? Koszt ogłoszenia pozytywnie Cię zaskoczy!

Prowadząc firmę i sprzedając swoje produkty oraz usługi, a także poszukując pracowników, możesz skorzystać z możliwości, którą oferuje OLX. Pakiety dla firm to świetne rozwiązanie! Dokładne informacje dotyczące wybranej przez Ciebie kategorii, a także cenniki znajdziesz w sekcji Centrum Pomocy OLX. Jeśli zastanawiasz się, jak kupić pakiet ogłoszeń na OLX, zajrzyj do kolejnego wpisu, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.
Skoro wiesz już, czym są Pakiety Ogłoszeń, jak działają, w jaki sposób się od siebie różnią i jakie korzyści niosą – możesz zacząć działać i rozwijać swoją firmę. Sprawdź też na naszym blogu, jak kupować i wybierać najlepiej dopasowane pakiety. Trzymamy kciuki za pomyślne transakcje!

Sprawdź nasze inne artykuły