Kalkulator ofert

Blog dla firm

Eksperckie materiały, dane i inspiracje biznesowe.
Bądź na bieżąco w swojej branży z OLX!
22 października 2023

Outlet w serwisie OLX – co musisz wiedzieć?

Od kilku lat towary outletowe cieszą się coraz większą popularnością w wielu kategoriach, a klienci chętnie i bez obaw po nie sięgają. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w większości przypadków ich stan nie odbiega od nowego, a cena jest dużo bardziej atrakcyjna. Serwis OLX stale się rozwija, dlatego na potrzeby sprzedaży tych produktów stworzyliśmy kategorię Outlet.

Z artykułu dowiesz się:

  • Czym jest outlet?
  • Dlaczego klienci chętnie sięgają po towary outletowe?
  • Kiedy dodać produkt do kategorii Outlet?
  • Jak przygotować atrakcyjne ogłoszenie produktu outletowego na OLX?

Outlet – co to znaczy?

Pojęcie outlet może być rozpatrywane na dwa sposoby – outletem możemy nazywać sklep oferujący towary po obniżonych cenach pochodzące najczęściej z końcówek kolekcji, likwidacji lub zwrotów.

Outlet może również określać stan danego towaru – zaliczamy do nich np. Artykuły powystawowe, pogwarancyjne, pochodzące z końcówek kolekcji czy zwrotów. Publikując ogłoszenie w kategorii Outlet, dajesz jasny sygnał, jakiego produktu klienci mogą się spodziewać.

Dlaczego klienci decydują się na produkty z outletu?

Kupujący podczas zakupów coraz częściej szukają towarów outletowych. Dlaczego? Po pierwsze, tego typu produkty aspektem wizualnym i funkcjonalnym w nieznacznym stopniu odbiegają od nowego, a ich cena jest dużo niższa.

Po drugie wśród produktów outletowych często dostępne są towary od znanych marek (także tych premium) i projektantów, które w „normalnych” cenach najzwyczajniej w świecie są dla klientów nieosiągalne. Zakupy dają im więc ogromny wybór markowych produktów w dobrych cenach.

Po trzecie: gwarancja – w wielu przypadkach produkty z kategorii Outlet są nadal objęte gwarancją, mimo znacznie obniżonej ceny. Co ważne, jeżeli po zakupie danego artykułu ujawni się w nim wada, klient ma możliwość złożenia reklamacji.

OLX outlet – jakie towary można tak oznaczać?

Co ważne, dotychczas w serwisie OLX sprzedawcy mieli do wyboru kilka możliwości określenia stanu danego towaru – nowy, używany, uszkodzony i outlet. Teraz Outlet stał się osobną kategorią – ważne jednak, by korzystać z niej poprawnie i adekwatnie do faktycznego stanu rzeczy.

Kategoria Outlet może sprawić, że Twoja oferta w serwisie OLX stanie się bardziej popularna i atrakcyjna dla klientów. W końcu nic nie przyciąga ich tak, jak znane marki, popularni projektanci i atrakcyjne ceny. Powodzenia!

Sprawdź nasze inne artykuły