Kalkulator ofert

Blog dla firm

Eksperckie materiały, dane i inspiracje biznesowe.
Bądź na bieżąco w swojej branży z OLX!
14 lutego 2023

Jak dodać swojemu biznesowi skrzydeł, czyli zalety prowadzenia biznesu na OLX

Choć wiele osób uważa prowadzenie własnego biznesu za spełnienie marzeń, to cóż w rzeczywistości często okazuje się to bardziej złożoną kwestią. Docieranie i aktywne pozyskiwanie nowych klientów, które jest fundamentem biznesu, często wymaga od przedsiębiorców kreatywności, elastyczności i nowatorskiego podejścia do tematu.

Jak wypromować swój biznes?

Z pomocą przychodzi OLX – nowoczesny i intuicyjny serwis, który może być wsparciem dla każdego przedsiębiorcy – zarówno dla tego, który sprzedaje swoje produkty lub oferuje usługi i noclegi, jak i dla tego, który poszukuje pracowników. To również idealne wsparcie dla profesjonalistów i dużych firm. Jakie są zalety prowadzenia biznesu na OLX? Już wszystko wyjaśniamy!

Z tego artykułu dowiesz się:

 • dlaczego warto prowadzić biznes na OLX,
 • jak wykorzystać potencjał serwisu do celów biznesowych,
 • jak serwis OLX może dopełnić Twoje działania.

  Co dobrego daje Twojemu biznesowi OLX dla firm?

  Żelazną zasadą skutecznie prowadzonego biznesu jest bycie widocznym – szczególnie online. Według danych PBI Gemius serwis OLX każdego miesiąca odwiedza kilkanaście milionów Realnych Użytkowników – to silna baza potencjalnych klientów czy pracowników. OLX dla firm pozwala w prosty sposób dotrzeć do szerszego grona odbiorców – daje Ci „publiczność”, Ty musisz działać i zaserwować im dopasowane do potrzeb i interesujące rozwiązania.

WSKAZÓWKA

Na OLX masz wiele możliwości promowania – zarówno swojej oferty, jak i całego biznesu za pomocą:

 • promowania ogłoszeń, dzięki któremu zasięgi konkretnych ogłoszeń są dużo większe, ogłoszenia są wyróżnione na tle innych ofert, są również lepiej widoczne dla szukających,

 • reklam, dzięki którym możesz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców OLX.

OLX – współpraca z klientami to podstawa

Biznes to współpraca, OLX wspiera więc w tym zakresie przedsiębiorców. Fundamentem każdej działalności są ludzie. Tworząc biznes ułatwiasz życie innym – sprzedajesz produkty, które lubią i których potrzebują, oferujesz im różnorodne usługi czy noclegi. Biznes prowadzisz dla klientów – bez nich nie miałby najmniejszego sensu, dlatego ważne jest… bycie z nimi w ciągłym kontakcie. Dobrym narzędziem do nawiązywania relacji z odbiorcami jest OLX, który wspiera Cię w codziennej komunikacji i znacznie ją ułatwia. OLX umożliwia wiele opcji wymiany informacji – do Twojej dyspozycji jest wewnętrzny komunikator, ale istnieje również możliwość udostępnienia numeru telefonu, adresu e-mail czy adresu swojej siedziby lub punktu sprzedaży. Tego typu rozwiązanie ma pozytywny wpływ na budowanie dobrych relacji – daje możliwość dosprzedaży, pozwala na wysokiej jakości obsługę klienta (np. kwestie serwisu i naprawy) oraz na profesjonalne doradztwo.

 OLX – biznes z doradcą u boku

Jak mówi przysłowie: „kto pyta, nie błądzi”. Warto więc skorzystać z pomocy i porady kogoś, kto doradzi w zakresie doboru dodatkowych narzędzi czy rozwiązań w celu osiągania lepszych rezultatów – OLX daje Ci taką opcję. Wykupując pakiety ogłoszeń, zyskujesz wsparcie doradców – specjalistów w danych kategoriach.

WSKAZÓWKA

Dlaczego warto skorzystać z porad naszych doradców?

 • to specjaliści w danych kategoriach – z uwzględnieniem podziału na województwa, dlatego doskonale rozumieją uwarunkowania lokalne,

 • służą pomocą w wyborze odpowiednich, dostosowanych do potrzeb Twojego biznesu ofert,

 • pomogą stworzyć skuteczne ogłoszenia, które zainteresują odbiorców,

 • doradzą, jak korzystać z dostępnych narzędzi.

  Jak widzisz, nasi doradcy są w stanie pomóc w wielu istotnych kwestiach. Dzięki OLX biznes Twoja działalność wkracza na nowy, wyższy poziom!

OLX – współpraca biznesowa, która pozwala być bliżej z klientami

Działania na OLX wspierają stronę internetową firmy i pozwalają dotrzeć do szerszego grona potencjalnych klientów. Na OLX współpraca biznesowa idzie bardzo płynnie – klienci biznesowi mogą kierować zainteresowanych bezpośrednio do swoich oddziałów i na własne strony internetowe, mogą podawać też bezpośredni numeru telefonu.

OLX konto firmowe – jak zacząć?

Chcesz stale rozwijać swój biznes? Postaw na oferty OLX i docieraj do większego grona potencjalnych klientów! Jak rozpocząć działania? Nie wymagają one specjalnych przygotowań – wystarczy skorzystać z posiadanego konta na OLX lub założyć takowe. Użytkownikiem biznesowym stajesz się wtedy, kiedy przynajmniej raz dodasz ogłoszenie oznaczone jako „Firma” albo wykupisz pakiet płatnych ogłoszeń. Jeżeli masz aktywny pakiet ogłoszeń OLX, konto firmowe pozwoli Ci na stworzenie unikalnego adresu strony w serwisie – umieszczasz tam dane i informacje o swojej firmie, a poniżej widoczne są Twoje wszystkie ogłoszenia.

Co zyskujesz dzięki firmowemu kontu na OLX?

 • możliwość doprecyzowania oferty,
 • możliwość dosprzedaży produktów lub usług,
 • obsługa pozakupowa,
 • wsparcie serwisowe,
 • doradztwo.

  Jeśli chodzi o OLX dla firm, cennik dopasowany jest do kategorii i jej specyfiki – do wysokości potencjalnych marż i ewentualnego potencjału biznesowego. Do dyspozycji masz zarówno przystępny cenowo pakiet Standard, pakiet Premium, jak i Megapakiet.

  Serwis OLX doda Twojemu biznesowi skrzydeł!
 • korzystaj ze swojego konta na OLX,
 • wybierz pakiet ogłoszeń,
 • w razie potrzeby skonsultuj się ze specjalistą i wspólnie stwórzcie szytą na miarę ofertę.

  Podsumowując: czy warto prowadzić działania biznesowe na OLX? Oczywiście! Bez wielkich kosztów i nakładów pracy jesteś w stanie dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i osiągnąć wymierne korzyści dla swojej działalności. Dlaczego więc nie spróbować?

Sprawdź nasze inne artykuły